Wageningen UR raadt frezen muizenland af
Wageningen Livestock Research raadt het frezen van de grond die beschadigd is door muizen sterk af. 'De grond versmeert snel', stelt Bert Philipsen van Wageningen Livestock Research.

Philipsen stelde samen met collega's een notitie op met tips en aanbevelingen voor een goede grondbewerking na de muizenplaag.
Volgens Wageningen Livestock Research geeft het gebruik van een rotorkopeg in een werkgang minder kans op versmering. Philipsen stelt een werkdiepte voor van 10 tot 15 centimeter.
Structuurschade
Ook adviseert Wageningen UR evenals LTO Noord niet te snel het land op te gaan. 'Door natte omstandigheden, geringe draagkracht en een kleiige toplaag is deze grond moeilijk bewerkbaar. Hierdoor treedt snel versmering op en ontstaat structuurschade. Daar heb je nog jaren last van.'
Demostroken
Ten slotte wil Wageningen UR samen met LTO demostroken aanleggen. Hierbij kan worden gekeken naar de bewerkingsdiepte en de mogelijkheden voor zaaien met een dekvrucht voor een eerdere eerste snede.
Maar ook aan welke wortels de muizen het eerste vreten en de ontwikkeling van een early warning systeem voor de muizenschade.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Noord
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Honda HF2417HB
2014, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6210R (BS) #91457
Gebruikt, P.O.A.
-
Iseki Tractor, compact TU1700 (LH) #694498
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692147
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %