Graslandverbetering op agenda door muizen
Graslandverbetering bepaalt in belangrijke mate het bedrijfsresultaat van melkveehouders. De muizenplaag in Friesland maakt dat pijnlijk duidelijk.

De belangstelling voor onderhoud en vernieuwing van grasland zorgt er voor dat fabrikanten met steeds weer nieuwe machines komen. Zoals bijvoorbeeld de UKF overtopfrees van firma Baselier uit Zeeland.
Mensen van Baselier, Bos Mechanisatie, Mijno van Dijk Mechanisatie hebben het scheuren van grasland gecombineerd met computergestuurd, pneumatisch zaaien. In één werkgang is zo een zaaibed te maken.
Freesas met pennen
Baselier overtopfrezen werken met een snel, in tegengestelde richting draaiende freesas, uitgerust met hardmetalen pennen. De machine trekt de oude zode uit elkaar en verdeelt deze door de gehele bouwvoor.
De overtopfrees zorgt er daarnaast voor dat de grovere kluiten in het diepere deel van de teeltlaag terechtkomen, terwijl de fijnere grond als afdeklaag dient. Zo ontstaat een goed zaaibed voor een nieuwe grasmat.
Vroeg inzetbaar
'Door de grote rotor met pennen is de Baselier overtopfrees al vroeg in het voorjaar inzetbaar. Door de pennen blijft de waterdoorlatendheid van de ondergrond in tact', legt Anne Bakker van Bos Mechanisatie uit.
Diverse loonwerkers hebben vorig jaar succesvol proefgedraaid in de Friese Griden. 'Zeven loonwerkers hebben inmiddels de Baselier overtopfrees aangeschaft', zegt Bakker.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Ploeg Servo (BV) #48334
Gebruikt, € 23.860
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (WD) #692434
Gebruikt, € 9.082
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (LH) #692996
Gebruikt, € 7.123
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %
-
Zaterdag26° / 17°30 %