Start van werk hoogwatergeul
Veessen - Minister Melanie Schultz van Haegen gaf deze week het startsein voor drie projecten in het kader van Ruimte voor de Rivier. Het gaat om de hoogwatergeul Veessen-Wapenveld en de dijkverleggingen bij Cortenoever en Voorsterklei.
Jacomien VoorhorstTussen Veessen en Wapenveld komt een hoogwatergeul die maximaal anderhalve kilometer breed wordt. De geul gaat alleen open als er sprake is van een extreem hoge waterstand in de IJssel. Het rivierwater stroomt er bij Veessen in en bij Wapenveld weer terug.
De verwachting is dat de hoogwatergeul slechts één keer in een mensenleven nodig zal zijn. De rest van de tijd wordt het gebied als landbouwgrond gebruikt.
De aanleg van de geul leidde tot felle protesten bij boeren en burgers, omdat er vijf huizen en negen boerderijen moesten wijken. De actievoerders hebben zich neergelegd bij de plannen. Maar volgens Ireen Bunnik, voormalig actievoerder, is het vandaag toch vooral het feestje van de minister en niet van het gebied.
Ook bij Voorst en Cortenoever (bij Brummen) krijgt de IJssel meer ruimte. Daar verdwenen vijf agrarische bedrijven en vijftien burgerwoningen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 804 schudder (BEN) #778459
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag7° / 1°65 %
-
Zaterdag10° / 3°20 %
-
Zondag9° / 4°20 %













