Rijnland koopt eerste grond piekberging
Het hoogheemraadschap van Rijnland heeft de helft van de gronden van de piekberging Haarlemmermeer van provincie Noord-Holland gekocht.

Voor Rijnland is dit een belangrijke mijlpaal op weg naar realisatie van de piekberging. Eerder in 2014 werd in samenwerking met de gemeente Haarlemmermeer de plannen voor het project vastgesteld.
In de zuidelijke punt van de Haarlemmermeerpolder legt Rijnland een piekberging aan. Dit is een omdijkt stuk polder dat bij hoge waterstand door hevige en langdurige regenval onder water gezet kan worden.
Vijftien jaar
Het is een tijdelijke bergingslocatie voor water uit de Ringvaart en de nabij gelegen Kagerplassen. Naar verwachting wordt de piekberging Haarlemmermeer eens per vijftien jaar ingezet. Voor de rest van de tijd staat de piekberging leeg en kan de grond worden ingezet voor landbouw.
Rijnland streeft ernaar eind 2015 alle gronden voor de piekberging in bezit te hebben.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6100M (LH) #691714
Gebruikt, P.O.A.
-
Castel Garden XM140 HD
2020, P.O.A.
-
Fella TH13010 getrokken schudder
2012, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %