Geld voor Q-koortsonderzoek verdeeld
Onderzoekers van het Radboudumc in Nijmegen krijgen van stichting Q-support geld voor nieuwe studies naar diagnose en behandeling van Q-koorts.
De onderzoeken zijn uitgekozen door de patiënten zelf. De stichting Q-support, die is opgericht voor de patiënten, heeft dat bekendgemaakt.
Q-support kwam er na een heftig debat in de Tweede Kamer over de Q-koorts. In totaal stelde Den Haag 10 miljoen euro beschikbaar voor de stichting. Van het geld is 2 miljoen euro bedoeld voor onderzoek.
Negen voorstellen
In totaal kreeg Q-support dit jaar negen onderzoeksvoorstellen. De patiënten hebben de ideeën zelf op relevantie beoordeeld, aldus voorzitter Annemieke de Groot.
Het gaat in totaal om 6 ton die is toegekend aan onderzoekers van het Radboudumc in Nijmegen.
Verschillende onderzoeken
Zij gaan onderzoek doen naar de diagnose van chronische Q-koorts met een lichaamsscan, onderzoek naar de oorzaak van chronische vermoeidheid na Q-koorts en onderzoek naar de ontwikkeling van chronische Q-koorts jaren na een besmetting.
De rest van het geld voor onderzoek wordt volgend jaar verdeeld.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692297
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Tractor 6120M (WD) #692393
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (SO) #692329
Gebruikt, € 5.313
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (MG) #692321
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag27° / 10°5 %
-
Vrijdag31° / 15°20 %
-
Zaterdag27° / 17°55 %