Inkomen boer daalt 4,3 procent
Het inkomen van de Nederlandse boer en tuinder daalde dit jaar met 4,3 procent flink ten opzichte van 2013. Dat blijkt uit voorspellingen van het Europese Statistiek Bureau Eurostat.
Op Europees niveau daalde het agrarische inkomen 1,7 procent. Er is een aantal landen waar het inkomen sterk is gedaald, zoals België (-15,2 procent), Finland (-22,8) en Denemarken (-10,1).
Boeren verdienen dit jaar minder door lagere productprijzen. De gewasprijzen vallen gemiddeld 6 procent lager uit dan in 2013. Voor dierlijk product is dat ongeveer 0,9 procent.
Minder arbeid
Een deel van het inkomensverlies wordt gecompenseerd doordat er minder arbeid werd ingezet. Dat scheelt boeren en tuinders ongeveer 2,3 procent aan kosten.
De grootste prijsdaling zit bij de aardappelen die dit jaar 24,5 procent minder opbrengen dan vorig jaar, verwacht Eurostat.
Opbrengsten
In de veehouderij zakte de opbrengsten van varkensvlees het meest met 6,1 procent. Zuivel levert iets meer op: 1,2 procent.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692665
Gebruikt, € 3.950
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag4° / -1°10 %
-
Vrijdag4° / 0°60 %
-
Zaterdag8° / 1°40 %














