Geen wilde dieren meer in het circus
Er komt een verbod op het gebruik van wilde dieren in het circus, meldt staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ). Dat verbod moet volgend jaar ingaan.

Het welzijn, de gezondheid en het natuurlijk gedrag van wilde zoogdieren in een circus worden volgens Dijksma aangetast.
'Het vele gereis, de beperkte beschikbare ruimte en het soms aan de ketting leggen van wilde dieren tasten het welzijn aan.'
Optreden
Het is niet meer van deze tijd dat wilde dieren zoals olifanten en tijgers optreden in een circus, stelt de bewindsvrouw.
'De aantasting van het dierenwelzijn weegt niet op tegen het gebruik van deze dieren voor vermaak en instandhouding van een traditie.'
Acts
Er traden in 2012 ongeveer 22 circussen op in Nederland met in totaal 190 dieren. Ongeveer zestien daarvan hebben acts met wilde dieren. 'In die circussen werden in totaal vijftien wilde diersoorten geteld met in totaal 119 dieren.'
Daaronder bevonden zich zoogdieren die straks worden verboden. Dat zijn onder meer olifanten, tijgers, leeuwen, giraffes, zebra’s, zeeleeuwen, neusberen, apen, nijlpaarden en exotische runderen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6R 175 (LH) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (EL) #692320
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #692607
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker Z997R (BV) #690365
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %