Suiker Unie geeft vorstwaarschuwing af
Voor Noordoost- en Midden-Nederland luidt het advies om bietenhopen voor vannacht af te dekken vanwege temperaturen tot -4 graden Celsius.
De vorstwaarschuwing van Suiker Unie op basis van verwachtingen van Weeronline geldt overigens alleen voor de komende nacht (code B).
De daaropvolgende nachten zet de vorst niet door en lijkt het niet nodig om de hopen dicht te maken (code A).
Alleen met Topdex
'Hier en daar in Flevoland liggen al bietenbulten onder plastic', zegt Peter Koopmans van de agrarische dienst van Suiker Unie. 'Sommigen daarvan zijn overigens alleen afgedekt met Topdex.'
Volgens Koopmans is het lastig om nu een goed bewaaradvies te geven. 'Eigenlijk zijn de omstandigheden wel gunstig om bieten te bewaren. De hoop kan met dit weer goed afkoelen. Maar als de vorst alsnog doorzet dan moeten hopen wel zo snel mogelijk dicht om invriezen te voorkomen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (MID) #692958
Gebruikt, € 8.545
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (MID) #692207
Gebruikt, € 10.694
-
7635
Gebruikt, € 17.500
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %
-
Vrijdag24° / 13°25 %