Afzet voor 1 miljoen ton suiker
Suiker Unie gaat voor de komende twee jaar in de afzetplanning uit van de verkoop van 1 miljoen ton suiker.
'Op jaarbasis verkopen we 805.000 ton quotumsuiker en ongeveer 180.000 ton surplussuiker', vertelt Jan Willem van Roessel van Cosun. 'Dat zal zo blijven tot de suikermarktordening verdwijnt, daarna ontstaan ongetwijfeld nieuwe afzetmogelijkheden.'
Exportsuiker
Suiker Unie verwacht dat de totale suikerproductie dit jaar uitkomt op 1,1 miljoen ton. Naast quotumsuiker is dat aan surplussuiker ruim 300.000 ton. Het surplussuiker is bestemd voor industriële doeleinden in de Europese Unie en voor export op de wereldmarkt.
Met name voor wat betreft de export verwacht Van Roessel niet dat het Suiker Unie lukt om de komende jaren veel meer af te zetten. 'Wereldwijd is de productie hoog en daardoor is er veel concurrentie voor afzet buiten Europa.'
Doorschuiven
Vanwege de grote bietenoogst die dit jaar wordt verwacht, schuift Suiker Unie zo'n 120.000 ton surplussuiker door naar volgend jaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pöttinger HIT 910NZ schudder
2013, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (ETT) #781271
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

Lely Hibiscus 915CD vario
2018, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Zondag20° / 14°80 %
-
Maandag23° / 12°10 %
-
Dinsdag23° / 15°20 %










