Acht ton boete voor mesthandelaar
Mesthandelaar Niels Lentjes is ook in hoger beroep veroordeeld tot betaling van bijna 800.000 euro aan boetes voor illegaal uitrijden van mest. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven heeft hem grotendeels in het ongelijk gesteld .

De mesthandelaar uit Haalderen was eerder door de bestuursrechter in Arnhem veroordeeld. Lentjes betoogde dat hij geen mest had uitgereden op de percelen waarvoor hij de boetes kreeg opgelegd.
Friese percelen
Bij het College van Beroep kreeg hij slechts voor een klein deel gelijk. De rechter bepaalde dat de jonge mesthandelaar niet verantwoordelijk is voor het uitrijden van mest in het Friese Hemelum en Koudum.
Het College veegde het argument van tafel dat er is geknoeid met het GPS-systeem. Zowel Lentjes als de landbouwers hebben hiervoor geen enkel bewijs aangedragen.
Facturen
De boete van 45.000 euro voor de moeder van de mesthandelaar is gehandhaafd. Het College van Beroep stelt dat zij alle facturen controleerde en betaalde. Daardoor wist zij precies hoeveel mest werd aangevoerd en uitgereden op de grond van het bedrijf.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6R 175 (LIE) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZUI) #691453
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Tractor 6150R (MAA) #63046
Gebruikt, € 57.500
-
Case Maxum 5140 Plus
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag22° / 15°60 %
-
Maandag20° / 12°30 %
-
Dinsdag20° / 12°25 %