EC akkoord met fusie Fyffes en Chiquita
De Europese Commissie (EC) heeft goedkeuring gegeven aan de fusie van de Amerikaanse fruitproducent Chiquita Brands International, bekend van het bananenmerk, met de Ierse branchegenoot Fyffes om ’s werelds grootste bananenbedrijf te vormen.

Volgens de commissie leidt de fusie niet tot problemen bij de concurrentie op de bananenmarkt in Europa, omdat er ruim voldoende andere leveranciers van bananen overblijven.
De EC stelt wel als voorwaarde dat Fyffes een bepaalde overeenkomst met containervervoerder Maersk ongedaan maakt.
180 miljoen dozen bananen
Chiquita en Fyffes kondigden in maart aan te willen fuseren. De twee bedrijven verkopen samen jaarlijks 180 miljoen dozen bananen. Naast bananen leveren Chiquita en Fyffes ook andere soorten vers fruit en voorverpakte salades.
ANP
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Weidesleep 5 mtr.
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X370 ZITMAAIER (HIL) #692964
Gebruikt, € 7.261
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.694
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag17° / 11°70 %