Bananenbedrijf Chiquita gaat fuseren
De Amerikaanse fruitproducent Chiquita Brands International, bekend van het bananenmerk, gaat fuseren met de Ierse branchegenoot Fyffes om 's werelds grootste bananenbedrijf te vormen.
Dat hebben de twee ondernemingen vandaag bekendgemaakt.
De fusie wordt geheel in aandelen afgehandeld, waarna de aandeelhouders van Chiquita 50,7 procent van het nieuwe bedrijf zullen bezitten en de aandeelhouders van Fyffes de rest.
ChiquitaFyffes
Het gecombineerde concern, met de naam ChiquitaFyffes, heeft een jaarlijkse omzet van 4,6 miljard dollar (3,3 miljard euro) en zal een notering krijgen aan de beurs in New York. Het bedrijf krijgt hoofdkantoren in Charlotte in de Amerikaanse staat North Carolina en in Dublin.
Het samengaan van de twee ondernemingen moet voor het einde van dit jaar worden afgerond. Volgens de bedrijven zal de fusie leiden tot 40 miljoen dollar aan jaarlijkse kostenbesparingen.
Zeventig landen
Er werken wereldwijd circa 32.000 mensen in meer dan zeventig landen voor het gecombineerde bedrijf.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %












