Spanje wil geiten en schapen terug
De noodlijdende Spaanse geiten- en schapensector moeten nieuw leven in worden geblazen. De Spaanse organisatie Interovic heeft een promotiecampagne opgezet om de markt te heroveren.
De Spaanse schapen- en geitenhouderij verkeren al jaren in diepe crisis. Het belang van de sectoren in de totale Spaanse veehouderij neemt sterk af.
Onrendabele bedrijven, steun voor bedrijfsbeëindiging, verouderde structuren en een markt die deze vleessoorten de rug heeft toegekeerd, zijn de belangrijkste uitdagingen voor de sector.
De belangorganisatie voor schapen en geiten Interovic heeft een grote promotiecampagne gelanceerd om zo de markt te heroveren en de sector te moderniseren.
Productie
In 2001 bedroeg de schapenvleesproductie 236.000 ton en waren er 20,8 miljoen schapen. In 2013 daalden deze cijfers tot 119.000 ton schapenvlees en 10,4 miljoen schapen.
Wat betreft geitenvlees ging de productie in dezelfde periode van 15.000 ton vlees en 1,7 miljoen geiten naar 8.800 ton vlees en 1,2 miljoen geiten.
De export verloopt daarentegen positief. In 2001 exporteerde Spanje een volume van 21.707 ton schapen- en geitenvlees dat liep op tot 57.200 ton in 2013. Frankrijk is de grootste klant, met een aandeel van 38 procent.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (MID) #692958
Gebruikt, € 8.545
-

John Deere 4049M compacttrekker met 400e voorlader (HAE) #776054
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %











