Nieuw concept gewasbescherming in kas
Het Nederlands-Duitse Gezonde Kas-project presenteert binnenkort een nieuw concept van gewasbescherming voor de moderne glastuinbouw.

Dankzij dit nieuwe ‘Gezonde Kas-systeem’ kan de teler gewassen met een goede kwaliteit zonder ziekten en plagen produceren, meldt projectteam Gezonde Kas.
Het team deed vier jaar onderzoek in tomaat en cyclamen als voorbeeldteelten. Het resultaat is een innovatief gewasbeschermingssysteem dat gebruik maakt van de modernste technieken.
Attentie
Het attendeert de teler op de aanwezigheid van ziekten en plagen voordat er symptomen zichtbaar zijn en adviseert en faciliteert bij het toepassen van de noodzakelijke maatregelen.
‘Het systeem zorgt ervoor dat het gebruik van chemische gewasbeschermingsmiddelen zo veel mogelijk beperkt wordt’, aldus projectleider Carolien Zijlstra van Wageningen UR.
Demonstratie
Op 1 en 2 oktober worden de onderzoekresultaten van het vier jaar durende project Gezonde Kas gedemonstreerd in het Duitse Straelen.
Tien onderzoeksinstellingen en 22 bedrijven werkten mee aan de ontwikkeling van dit duurzame gewasbeschermingssysteem, dat voor ruim 10 miljoen euro is gefinancierd door de Europese Unie, nationale en regionale financiers.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag22° / 13°20 %
-
Woensdag21° / 15°70 %
-
Donderdag21° / 15°40 %