Frankrijk verwacht topoogst aardappelen
De verwachting is dat Franse aardappeltelers dit jaar ongeveer 5,6 miljoen ton aardappelen oogsten, dat is 500.000 ton meer dan in 2013.
De grote productie is met name gebaseerd op een uitbreiding van 6,5 procent van het areaal voor de hoofdoogst. Verder zijn de groeiomstandigheden gunstig, aldus Agreste, het Franse ministerie van landbouw.
De oogst van dit jaar is vergelijkbaar met die van 2011. Overigens zorgt de grote oogst ook in Frankrijk voor een povere stemming op de markt. De prijs voor vroege en midden-vroege aardappelen is niet hoger dan 1,50 euro per 100 kilo.
Zetmeel
Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) meldt dat de verwachting is dat veel aardappelen een andere bestemming krijgen dan frites. Dat kan voor de verwerking tot zetmeel zijn. Het areaal zetmeelaardappelen in Frankrijk is dit jaar 7 procent kleiner dan vorig jaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
-

Fendt Xylon 524 3 wieler / zaaicombinatie
1996, P.O.A.
-

John Deere 6110R + 623R (DAA) #704142
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
2017, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 10°60 %
-
Zaterdag8° / 4°20 %
-
Zondag9° / 6°30 %













