Toename van alternaria in aardappelen
HLB in Wijster heeft de afgelopen week een toename van Alternaria solani in aardappelen geconstateerd. De weken daarvoor was dat slechts incidenteel.

Dat blijkt uit de diagnose van HLB met LeafSpot. Daarnaast vertonen veel van de monsters vlekken als gevolg van ozon.
Omdat er nu in het gewas mogelijk bladvlekken met verschillende oorzaken aanwezig zijn, is een goede diagnose erg belangrijk. In het veld zijn met name ozonschade en alternaria moeilijk van elkaar te onderscheiden.
Diagnose
LeafSpot geeft een goede diagnose van de bladvlek. Hierdoor kunnen telers de juiste maatregelen op het juiste moment nemen.
LeafSpot voorkomt onnodige bespuitingen en beperkt (opbrengst)verliezen. Het kan ook problemen in toekomstige teelten voorkomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6130R (WCH) #60587
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF13003T Cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WD) #692542
Gebruikt, P.O.A.
-
Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %