Ruimte voor bemesten op maat
De stikstofgebruiksnormen voor uitspoelingsgevoelige gewassen gaan in 2015 met 20 procent omlaag. Veel ondernemers op zand- en lössgronden komen hier niet mee uit.
Beleidsmedewerkers van LTO Nederland en Wageningen UR werken dit jaar aan een landelijk systeem van ‘andersoortige maatregelen’ voor de plantaardige sectoren. Het is de bedoeling dat ondernemers hier in 2015 daadwerkelijk op hun bedrijf mee aan de slag kunnen.
Voor plantaardige sectoren is het van belang dat lokaal maatwerk mogelijk wordt. Initiatieven die door wetenschappelijke onderbouwing en (private) borging kunnen aantonen en garanderen dat met andere maatregelen een equivalent (=vergelijkbaar) milieuresultaat wordt gehaald, zullen vanaf 2015 moeten kunnen afwijken van de generieke gebruiksnormen.
Het is de ambitie om de uitrol van dergelijke initiatieven via POP3 mogelijk te maken.
Doelvoorschriften
Doel is om gebruiksnormen te kunnen vervangen door ‘doelvoorschriften’, zoals al enige tijd door LTO-vakgroep Akkerbouw werd bepleit. Hoe dit op een praktische manier wordt ingevuld, is een gezamenlijke uitdaging voor de overheid, de sector en wetenschap.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (ZUI) #781588
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 3039R (DAT) #702438
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5100M trekker (REU) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %















