Snel duidelijkheid over besmet veevoer
Proefslachtingen moeten uitsluitsel geven over de ernst van de besmetting van veevoer met het verboden antibioticum furazolidon. De resultaten worden mogelijk vandaag bekendgemaakt.
Anderhalf week na het op slot zetten van veehouderijbedrijven hebben de getroffen ondernemers nog steeds geen duidelijkheid over de ernst van de besmetting van veevoer met furazolidon.
Alles hangt af van proefslachtingen die deze week zijn uitgevoerd. Als blijkt dat het verboden middel niet aanwezig is of dat een eventueel residu geen schade voor de volksgezondheid oplevert, dan kan het met een sisser aflopen.
Ruiming
Blijkt echter uit de analyses dat de residuen boven de norm liggen, dan kan dat vergaande gevolgen hebben. Slachtingen van dieren komt dan in beeld.
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) bepaalde deze week al dat 2.500 kalveren gedood moeten worden, omdat zij vervuild voer hebben gehad.
Uitslagen
De uitslagen van de proefslachtingen worden vandaag of anders de komende dagen bekendgemaakt, meldt de NVWA.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ETT) #692320
Gebruikt, € 5.168
-

Vicon Fanex 904 schudder (BEN) #778456
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag13° / 4°50 %
-
Zondag14° / 5°20 %
-
Maandag15° / 8°50 %













