Proef Agrifirm voor nieuwe tarwerassen
Agrifirm Plant heeft recent twee zomertarweproeven aangelegd om nieuwe geschikte rassen te vinden voor de biologische landbouw.
Omdat gangbare tarwerassen niet automatisch ook geschikt zijn voor de biologische teelt, daardoor wordt de situatie vooral bij zomertarwe steeds nijpender, stelt Agrifirm.
Veel gangbaar ontwikkelde rassen beschikken over onvoldoende gele roest resistentie en bakkwaliteit.
Proeven
In nauwe samenwerking met het Louis Bolk Instituut, bakkerij Zonnemaire en bakkerij Verbeek heeft Agrifirm Plant dit jaar een officiële zomertarwe proef aangelegd bij PPO Broekemahoeve.
Eenzelfde proef ligt onder Demeter omstandigheden bij Mts. Vos in Kraggenburg. De rassen in deze proeven worden beoordeeld op geschiktheid voor biologische teelt.
Opbrengstmetingen
Na de oogst zullen opbrengstmetingen uitgevoerd worden en de beste rassen worden beoordeeld op bakwaardigheid en -kwaliteit.
De resultaten van de rassenproeven zullen bijdragen aan de continuïteit van geschikte tarwerassenaanbod voor de biologische teelt, volgens Agrifirm..
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6100M trekker (LIE) #691714
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692666
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (ZAN) #65742
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %