Boer rond Volkerak wil gehoord worden
Rijkswaterstaat en de waterschappen Scheldestromen en Brabantse Delta doen er goed aan boeren, die afhankelijk zijn van water uit het Volkerak-Zoommeer, beter te betrekken bij het beheer van alledag.
Die conclusie trekken vertegenwoordigers van een aantal Zeeuwse en Brabantse ZLTO-afdeling na een ontmoeting, eerder deze maand, met een aantal waterbeheerders.
Vooral de kwaliteit van het water bezorgt menig boer en tuinder in delen van Zeeland en West-Brabant kopzorgen.
Zoutgehalte
Rijkswaterstaat focust in haar dagelijks werk op de waterstand en vergeet volgens de boeren aandacht te besteden aan de waterkwaliteit en dan vooral het zoutgehalte.
Het gebeurt meerdere malen per jaar dat ter hoogte van het inlaatpunt Vossemeer het maximum toelaatbare chloridegehalte van 450 milligram per liter wordt aangetipt of overschreden. Met alle gevolgen van dien voor de gevoelige teelten in de regio.
Beter overleg
Tijdens het overleg heeft de ZLTO-delegatie aangestuurd op beter overleg tussen Rijkswaterstaat en de waterschappen Scheldestromen en Brabantse Delta onderling.
Ook vinden de boeren dat de gebruikers, zijzelf dus, veel beter moeten worden geïnformeerd.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Zuid
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6155R (STE) #59803
Gebruikt, € 72.000
-

Lemken Vari-Europal 5 (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
-

John Deere 6150M 40KM AQ+ (SMI) #705011
Gebruikt, P.O.A.
-

4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag31° / 20°40 %
-
Woensdag26° / 18°5 %
-
Donderdag23° / 16°20 %












