Braziliaanse suikeroogst valt tegen
Analisten hebben de prognose voor de rietsuikeroogst in Brazilië naar beneden bijgesteld van 597 miljoen ton tot 575 miljoen ton rietsuiker.

De lagere oogst is een gevolg van de droogte in Brazilië in de eerste maanden van 2014. De suikeropbrengst zal naar verwachting uitkomen op 33,4 miljoen ton suiker.
Voor Thailand wordt daarentegen een recordoogst verwacht van 103,7 miljoen ton rietsuiker. Dit levert een uiteindelijke suikerproductie op van 11,3 miljoen ton.
Topoogst in EU
Op basis van klimaatgegevens gaat de Europese Commissie voor de EU voorlopig uit van een productie per hectare die hoger is dan het meerjarig gemiddelde. De hoge temperaturen in de winter en het voorjaar kunnen de basis zijn voor een topoogst.
Vooralsnog is de verwachting dat de wereldwijde suikeroogst hoger is dan de consumptie. Volgend jaar kan dat anders zijn als gevolg van de negatieve effecten van El Niño op de suikeroogst.
Hoge voorraden
Ook gaan analisten er nog steeds vanuit dat in gebieden met suikerriet minder plantages aangeplant gaan worden vanwege de lage suikerprijzen. Door de relatief hoge wereldvoorraden is er vooralsnog voldoende suiker beschikbaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki Tractor, compact TU1700 (LIE) #694498
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZUI) #692665
Gebruikt, € 3.950
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (HIL) #692563
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag26° / 12°10 %
-
Zaterdag27° / 15°20 %
-
Zondag25° / 17°70 %