Onderzoek verplaatsing glas Noordkop
LTO Noord Glaskracht heeft glastuinders in Noord-Holland Noord benaderd met de vraag of zij hun bedrijf willen verplaatsen naar glaslocatie Alton in Heerhugowaard.
De herstructurering van Alton, die momenteel wordt onderzocht, is mede afhankelijk van nieuw vestigende bedrijven die nu verspreid liggen in het buitengebied.
De tuinders zijn daarvoor gevraagd een korte enquête in te vullen, uitgevoerd door Stivas Noord-Holland.
Acht gemeenten
Het gaat om bedrijven in acht gemeenten: Heerhugowaard, Hollands Kroon, Schagen, Opmeer, Koggenland, Langedijk, Alkmaar en Schermer.
Van vier glastuinbouwbedrijven is al bekend dat zij een verplaatsing naar Alton op haalbaarheid onderzoeken.
Achterblijflocaties
De genoemde gemeenten werken samen aan een beleid voor de achterblijflocaties. Dat zijn de bedrijfsgebouwen die achterblijven na eventuele bedrijfsverplaatsing.
De gemeenten hebben momenteel niet goed in beeld hoeveel Noord-Hollandse glastuinders hun bedrijf willen verplaatsen van het buitengebied naar een glastuinbouwconcentratiegebied danwel overwegen te stoppen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (LH) #692969
Gebruikt, € 8.950
-
John Deere Tractor 6090M (SB) #691713
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra A114
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Vrijdag24° / 11°0 %
-
Zaterdag21° / 14°30 %
-
Zondag21° / 14°95 %