Mest aanzuren bij aanwenden
Dit voorjaar start Proeftuin Natura 2000 Overijssel een onderzoek naar het aanzuren van mest bij het aanwenden op grasland.
Bij dit onderzoek wordt gekeken naar het reducerende effect van aanzuren van drijfmest op de ammoniakemissie.
Naar verwachting zijn de eerste tussentijdse resultaten in de tweede helft van dit jaar bekend.
Sleepvoetmachine
Het onderzoek vanuit Proeftuin Natura 2000 Overijssel start met metingen op kleigrond met een sleepvoetmachine. In een later stadium komt de zodenbemester op zandgrond aan de beurt.
Bij het uitrijden van de mest wordt deze aangezuurd. Daardoor daalt de pH en verschuift het evenwicht tussen ammoniak en ammonium in de mest. Meer ammonium en minder ammoniak draagt bij aan minder vervluchtiging van ammoniak als gas bij het uitrijden.
Stikstof
Een ander voordeel is dat er meer stikstof in de mest blijft dat door het gewas kan worden benut. Dat levert een hoger resultaat per hectare op.
Naast de effecten op de ammoniakemissiereductie monitort Proeftuin Natura 2000 Overijssel daarom ook de gewas-opbrengst.
Kansrijk
Volgens de projectleiding lijkt het aanzuren van mest bij het uitrijden een kansrijke maatregel voor emissiereductie van ammoniak voor Nederlandse boeren. Het vergt nog wel de nodige onderbouwing en aanvullend onderzoek.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Voorlader Quicke X4S met console
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T5.110 ElectroCommand
2021, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BIE) #782474
Gebruikt, € 153.500
-

John Deere 6510
Gebruikt, € 24.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°15 %
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag9° / 2°0 %











