Inspelen op ander klimaat kan goed
Project Landbouw op Peil heeft voor boeren, waterschappen en provincies belangrijke resultaten opgeleverd. Dat bleek deze week tijdens het eindcongres Landbouw op Peil in Goor.
Via grondwatergestuurd peilbeheer, verhogen van het organisch stofgehalte, peilgestuurde drainage, waterbuffering, kiezen van andere gewassen en infiltratie en inundatie kunnen boeren inspelen op klimaatveranderingen.
In Landbouw op Peil probeerden vijftien boeren in Oost-Nederland tussen 2011 en 2014 het waterbeheer op hun bedrijf te verbeteren met het oog op de toekomst.
Onderzoek en experiment
De boeren stelden hun grond beschikbaar voor onderzoek en experimenten op het gebied van waterkringloop, gewassen, bodem en bedrijfsvoering.
Hun missie is geslaagd, zo bleek in Goor.
Boek met tips
De resultaten van de experimenten zijn beschreven in het boek ‘Optimalisatie bodem en water’ dat tijdens het congres werd gepresenteerd.
Het boek geeft praktische tips voor de omgang met bodem en water in de agrarische bedrijfsvoering, zodat ook andere ondernemers van de opgedane ervaringen kunnen profiteren.
· Klik voor het maatregelenboek op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Verloopadapter van Euro naar Schaffer
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (SOM) #781745
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165 MULTICONTROLLER STAGE V
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %










