Logistiek centrum boomteelt Bellingwolde
Het logistiek centrum van boomkwekers Wim en Arjan 't Mannetje in Bellingwolde is sinds een paar maanden operationeel. 'We merken dat het aantal inkopers dat komt kijken, toeneemt.'
Vader en zoon 't Mannetje investeerden 900.000 euro in de werk- en verzendhal van 25 bij 50 meter, waarvan 100.000 euro werd gesubsidieerd. 'We hadden een gigantisch ruimtegebrek.'
De vrachtwagens konden amper keren op het erf en moesten vooraan de weg laden en lossen. 'Dat was niet werkbaar', geeft Arjan 't Mannetje aan.
Eigen risico
De hal zetten vader en zoon voor eigen risico neer. 'Maar onze insteek is dat ook andere boomkwekers er gebruik van kunnen maken. We werken nu samen met zo'n zeven collega's waarvoor wij de bomen leverklaar maken en de transporten zo kunnen combineren.'
Met het centrum kunnen ze ook goed de grote klanten bedienen. 'Hiermee hopen we de handel in West-Europa te versterken'
Buxus
Op 100 hectare teelt het bedrijf buxus, laurier, conifeer en taxus en onder 2 hectare glas staat Prunus laurocerasus voor een heel breed scala aan klanten. Het gaat om particulieren, hoveniers, bouwmarkten, supermarkten en een deel verkoopt het bedrijf aan een exporteur voor de veiling.
De helft van haar producten zet de boomkwekerij af in Duitsland. Zo'n 20 tot 30 procent is bestemd voor de verkoop in Nederland en de rest gaat naar West- en Oost-Europa, met name naar Scandinavië.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Noord
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GA 8121
2011, € 13.000
-
T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
-
7635
Gebruikt, € 17.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #48482
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Accountmanager Binnendienst
AgriPers - Wageningen
Proefveldmedewerk(st)er
Corteva agrisciences - NL
Weer
-
Donderdag6° / 3°10 %
-
Vrijdag4° / -1°10 %
-
Zaterdag5° / -2°5 %