Elektrische trekker uit Almelo
Machinefabriek Boessenkool uit Almelo is betrokken is bij de fabricage van een elektrisch aangedreven trekker voor rijpadensystemen. Of eigenlijk geen trekker, maar een werktuigendrager: de Multitooltrac.

Niet alleen de elektrische aandrijving maakt de Multitooltrac bijzonder. Medeontwikkelaar Paul van Ham van Van Ham Organisatie en Advies richtte zich op het rijpadensysteem waarvoor nog geen specifieke trekker is ontwikkeld.
De trekker is lichter, heeft minder pk's en de spoorbreedte is traploos tussen 225 en 325 centimeter instelbaar.
Cabine
De cabine van de Multitooltrac is in hoogte instelbaar. Dat zou de werktuigendrager ook geschikt maken voor boomteelt en fruitteelt. Cabine en motor zijn uit elkaar gehaald en verbonden door een lange rails. Aan die rails kunnen verschillende werktuigen worden opgehangen.
De chauffeur hoeft dan niet meer achterom te kijken of het werk goed gebeurt. Hij kan vooruitkijken en tegelijkertijd de apparatuur controleren.
Elektromotor
De machine wordt aangedreven door een 22 kilowatt (30 pk) elektromotor. Leeg weegt hij 5 ton. De prijs ligt waarschijnlijk wat boven de conventionele trekkers. Daartegenover staat dat deze trekker zuiniger in gebruik is.
Dit voorjaar gaan boeren de Multitooltrac in de praktijk testen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #691828
Gebruikt, € 3.289
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %