Avebe wil voldoende volume vastleggen
Zetmeelfabrikant Avebe beraadt zich op aanpassingen van het bonus-malussysteem om voldoende aardappelvolume vast te leggen.
Na afloop van de zetmeelcampagne gaf Avebe aan dat het aanbod aan aardappelen dit seizoen relatief laag was. De fabrikant wijt dat aan een tegenvallend groeiseizoen en ook aan de wegstroom van aardappelen naar de verwerkende industrie.
In een reactie zegt Avebe dat ze niet ingaan op de hoeveelheden aardappelen die zetmeeltelers leveren voor de verwerking tot vlokken. De aanpassing van het bonus-malussysteem moet het aantrekkelijker maken om alle aardappelen aan Avebe te leveren.
Aardappelzetmeel onderscheidend
'Voor een goede afzet en een goede prijs hebben we voldoende volume nodig', zegt woordvoerder Janet Katerberg van Avebe. Volgens haar richt Avebe zich in de afzet volledig op markten waar aardappelzetmeel onderscheidend is ten opzichte van andere zelmeelsoorten.
'De invloed van andere zetmeelgewassen op de markt is daardoor minder groot. De strategie waarbij Avebe zich richt op innovatieve ingrediënten op basis van aardappeleiwit en aardappelzetmeel lijkt in de afzet zijn vruchten af te werken', aldus Katerberg.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
-

GA7301
Gebruikt, € 5.500
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag8° / 0°20 %
-
Donderdag6° / 1°30 %
-
Vrijdag5° / 1°10 %













