Consument gelooft niet in superfoods
Er bestaan volgens de meeste Nederlandse consumenten geen supervoedingsmiddelen ofwel superfoods die ziekten en andere ongemakken tegengaan.
Dat blijkt uit een representatieve steekproef onder duizend mensen van onderzoeksbureau GfK in opdracht van het Voedingscentrum en Gezondheidsnet. Slechts 10 procent vindt het nodig om superfoods te eten naast de gewone voeding.
De term superfoods is niet beschermd en mag door iedereen worden gebruikt. Voorbeelden van superfoods zijn gojibessen, hennepzaad, algen, chiazaad, maar ook groenten, fruit en vis.
Niet wetenschappelijk
In een reactie zegt het Voedingscentrum dat het goed is dat consumenten kritisch zijn. 'De gezondheidseffecten van superfoods zijn onvoldoende wetenschappelijk onderbouwd', stelt een woordvoerder.
Het credo van gezond eten is vooral om door variatie verschillende voedingsstoffen binnen te krijgen, meldt het Voedingscentrum. Volop variëren kan onder meer met de Schijf van Vijf en met groenten en fruit.
Marketingterm
Superfoods is volgens het Voedingscentrum vooral een marketingterm. Overigens benadrukt de woordvoerder dat het niet erg is om superfoods te kopen. De producten kunnen wel een bijdrage leveren aan een gezond voedingspatroon.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (SO) #691672
Gebruikt, € 8.950
-
Lemken Ploeg Vari-Opal 7 (BV) #676648
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #692646
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %