Vaste stemming telers stuwt uienprijs
Uientelers geloven dit seizoen in een goede prijsvorming. Daarom zijn zij eerder geneigd om bij een tegenvallende prijs hun product vast te houden.
Deze vaste stemming van de uientelers zorgt volgens Bureau Uienmarkt Informatie (BUI) voor een opleving van de uienmarkt. Vooral sorteerbedrijven hebben daardoor te maken met krappe marges.
Sorteerders werken veelal met kleine werkvoorraden en als het nodig is, zijn ze bereid hogere prijzen te betalen. De exporteurs moeten de meerprijs vervolgens uit de markt halen.
Voorraadmeting
Komende week wordt belangstellend uitgekeken naar de resultaten van de voorraadmeting van uien in Nederland. De voorraad lijkt bepalend voor de richting waarop de markt zich zal ontwikkelen.
De aantrekkende exportvraag naar Nederlandse uien krijgt vorm in Oost-Europa en Rusland. Op de Russische markt zijn de uien uit Nederland gemiddeld 14 euro per 100 kilo duurder dan de uien uit eigen land.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Cutter 2940 FVP
2023, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (REU) #777371
Gebruikt, € 3.395
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, € 23.500
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag31° / 20°40 %
-
Woensdag26° / 18°5 %
-
Donderdag23° / 16°20 %











