Aviko: strategische overname Amberger
De overname van een meerderheidsbelang van 60 procent in de Duitse aardappelverwerker Amberger past bij de groeistrategie van Aviko, vertelt algemeen directeur Martin van de Ven.
'Wij willen verder groeien in aardappelspecialiteiten', zegt Van de Ven. 'Bovendien vullen de sortimenten van Aviko en Amberger elkaar goed aan.'
Amberger produceert naast verse frites ook specialiteiten als Bratkartoffeln, Knödel, Nudeln, aardappelpasta's en allerlei 'Feinkostsalaten'. Specialiteiten die volgens Van de Ven populair zijn op de Duitse menu's.
Duitse en Oostenrijkse markt
Van de Ven meldt dat de overname van Amberger een goede kans biedt om uit te breiden op met name de Duitse en Oostenrijkse markt.
'Als wij aantrekkelijke partners in de markt tegenkomen dan zullen we zeker kijken naar mogelijkheden om samen te werken.'
Lokale teelt
Amberger verwerkt op jaarbasis ongeveer 60.000 ton aardappelen die voornamelijk lokaal in Beieren worden geteeld. Aviko doet geen mededelingen over de gedane investering in het 60 procent meerderheidsbelang.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X370 (HIL) #692964
Gebruikt, € 7.261
-
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 12°10 %
-
Zondag21° / 13°60 %
-
Maandag21° / 12°10 %