APK-plicht trekkers van tafel
De Europese Unie heeft vanmiddag besloten af te zien van een algemene periodieke keuring voor alle trekkers en overige gemotoriseerde landbouwvoertuigen.
De keuring wordt wel ingevoerd voor tractoren die harder rijden dan 40 km/u en voornamelijk voor commercieel vervoer worden ingezet. Dit zal vrijwel alle tractoren van boeren uitsluiten, aldus LTO Nederland.
Het Europees Parlement liet al eerder doorschemeren weinig voor een 'trekker-APK' te voeren en deze gedachte blijkt nu te worden gesteund door de lidstaten.
Lastenverzwaring
LTO Nederland is blij met het besluit en heeft altijd gepleit voor het uitsluiten van landbouwvoertuigen voor de jaarlijkse keuring. De keuring zal immers een lastenverzwaring betekenen voor boer.
In Nederland rijden meer dan 100.000 landbouwvoertuigen, vaak meerdere op een bedrijf. Alleen de keuring kan al honderden euro's per bedrijf kosten.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (HIL) #65742
Gebruikt, € 3.289
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, P.O.A.
-

Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Maandag13° / 10°70 %
-
Dinsdag13° / 11°75 %
-
Woensdag13° / 9°20 %










