APK voor trekkers afgezwakt
Alleen trekkers, die vooral op publieke wegen rijden voor commercieel vervoer, moeten APK worden gekeurd. Dat vindt het Europees Parlement.
In een eerder voorstel wilde de Europese Commissie alle trekkers die harder dan 40 kilometer per uur kunnen en aanhangwagens, zoals paardentrailers, APK-plichtig maken. Dat voorstel is nu behoorlijk afgezwakt.
LTO is daar blij om. 'Dit sluit vele tienduizenden agrarische trekkers in ieder geval al uit van deze plicht, zegt Roel Visser van LTO Nederland.
Registratieplicht
LTO en andere Europese boeren organisaties willen zich inzetten om de APK- en registratieplicht voor trekkers volledig van de baan te krijgen.
'Als dat lukt, scheelt dat ondernemers jaarlijks honderden euro’s aan extra kosten', weet Roel Visser van LTO Nederland.
Richtlijn na de zomer
Na de zomer besluiten de Europese lidstaten, Europese Commissie en het Europees Parlement gezamenlijk over een uiteindelijke richtlijn voor APK en registratie.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (HIL) #692562
Gebruikt, € 6.966
-
Case IH CS 105 PRO
2009, P.O.A.
-
Kuhn GF 10601 T0 schudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %
-
Vrijdag24° / 13°25 %