Fritesnotering eigenlijk te vroeg
De eerste notering voor fritesaardappelen van landbouwbeurs Emmeloord komt volgens secretaris Maas van den Heuvel eigenlijk te vroeg.
Moeizame notering

'De datum van de eerste notering is ver vooraf vastgesteld. Maar eigenlijk is er op dit moment te weinig handel voor aardappelen droog uit te schuur om goed te kunnen noteren', stelt Van den Heuvel.
De notering voor fritesaardappelen in Emmeloord komt voor deze week uit op 16 tot 19 euro per 100 kilo. De noteringscommissie noteerde voor exportaardappelen 16 tot 18,50 euro.
Volgens Van den Heuvel kwam de notering voor fritesaardappelen uiteindelijk toch nog moeizaam tot stand. Vanwege hogere prijzen voor een aantal transacties met buitenlandse verwerkers duurde het enige tijd voordat er overeenstemming was tussen de noteerders.
'Het is uiteindelijk wel belangrijk dat er een notering is', verklaart Van den Heuvel. 'Termijnmarktorganisatie Eurex gebruikt onder meer onze notering voor het vaststellen van de cashsettlement voor fritesaardappelen.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker 8700A Fairway maaier (HA) #25457
Gebruikt, P.O.A.
-
Kubota M4062
2019, P.O.A.
-
Gebruikt, € 500
Vacatures
Transportplanner voor paardenmest (m/v)
Walkro Grondstoffen BV - Columbusweg, 5927, 5928 Venlo, 5927, 5928
Financieel Bedrijfseconomisch Specialisten Akker-, Tuin- en Landbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
MEDEWERKER PROEFBEDRIJF
Wageningen University & Research - NL
Projectleider / Beleidsmedewerker
KAVB - Hillegom
Assistent Accountant agrarische afdeling
d&u accountants en adviseurs B.V. - Groningen, Nederland
Weer
-
Zaterdag4° / -3°10 %
-
Zondag6° / 2°20 %
-
Maandag8° / 5°50 %