Schade in Delta loopt in miljoenen
De schade door de hevige neerslag op 13 oktober loopt in de miljoenen, schat LTO Noord. Zeker dertig tot vijftig boeren op Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten zijn zwaar gedupeerd.
Dat meldt bestuurder Arie Wesdorp van LTO Noord Zuid-Holland in een interview met Radio Rijnmond.
Wesdorp schat de schade bij de boeren tussen de 50.000 en 150.000 euro ligt. Dat zou neerkomen op een totaalberag van circa 3 miljoen euro. De zwaarst getroffen boeren zijn gevestigd op Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland en Voorne-Putten.
Focus
'De klap komt hard aan', aldus Wesdorp.'Wij focussen ons nu op de directe schade', aldus Wesdorp.
De bestuurder denkt dat de schade nog groter kan uitpakken, omdat het land moeilijk begaanbaar is en moeilijk wordt de aardappelen en andere gewassen eraf te krijgen. 'Maar het is ook een bedrijfsrisico dat bij ondernemen hoort.'
2.500 hectare
Eerder schatte LTO dat er in Zuidwest-Nederland zo'n 2.500 hectare aardappelen onder water stond. Ook voor peen, witlof, spruiten, wintertarwe en bloembollen wordt gevreesd voor schade.
Bij verzekeraars AgriVer en Vereinigte Hagel zijn tot nu toe zo'n vijftig schademeldingen binnengekomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8 V 3+1 N 100 (AKK) #776453
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %
-
Dinsdag26° / 14°0 %














