LTO: verdubbeling veestapel stemmingmakerij
De cijfers die Natuur & Milieu, Milieudefensie en de provinciale Milieufederaties gebruiken om te pleiten voor handhaving van dierrechten zijn stemmingmakerij.
De organisaties gaan daarbij voorbij aan de werkelijkheid en bestaande beperkingen voor de veehouderij, stelt LTO Nederland. 'Een verdubbeling van de veestapel is in de praktijk onmogelijk.'
Dat zegt LTO Nederland in reactie op vandaag gepubliceerd onderzoek van Arcadis. Dat gebruikt de milieubeweging om een mogelijke groei van de veestapel tegen te gaan.
Afzet dierlijke mest
Het onderzoeksbureau keek volgens LTO echter niet naar de economische perspectieven van de veehouderij. 'Dat geldt ook voor de afzetmogelijkheden voor dierlijke mest en de mogelijkheden om de milieudruk te verminderen.'
Het onderzoek richt zich vooral op de planologische ruimte, die groei mogelijk zou maken.
Fosfaat- en ammoniakemissie
LTO stelt in een reactie dat niet alleen grond een beperkende factor is in dit land, maar dat er tevens plafonds bestaan voor bijvoorbeeld fosfaat- en ammoniakemissie.
Bovendien is met de overheid overeengekomen, dat toekomstige mestproductie het niveau van 2002 niet mag overschrijden.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (MOL) #777379
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (AKK) #688016
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %













