Goede tarweopbrengst CZAV
De gemiddelde tarweopbrengsten van telers die aangesloten zijn bij CZAV zijn hoger dan de voorgaande twee jaar.
Bij CZAV is het laatste graan van oogst 2013 deze week binnengereden. Adjunct-directeur Ko Francke meldt dat de gemiddelde opbrengst voor wintertarwe uitkomt op 9.200 tot 9.300 kilo per hectare.
'Dat is meer dan de voorgaande twee jaar, toen varieerden de hectareproducties gemiddeld tussen 8.600 en 8.700 kilo', aldus Francke. Hij constateert wel dat dit jaar de variatie tussen de verschillende percelen groot is.
Vroeggezaaid
'Vooral de percelen die vroeg en onder droge omstandigheden zijn gezaaid, hebben goede producties en juist die percelen trekken het gemiddelde omhoog. Later gezaaide wintertarwe heeft extra geleden onder de wateroverlast. Die gewassen stonden vaak dun en dat is terug te vinden in de tonnen', verklaart Francke.
De kwaliteit van de tarwe is volgens Francke uitstekend. De tarwe heeft lang kunnen doorgroeien en daardoor zijn de hectolitergewichten goed. Verder zijn er nauwelijks problemen met fusarium.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.833
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.833
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag19° / 3°0 %
-
Donderdag19° / 7°85 %
-
Vrijdag13° / 6°65 %













