EU registreert Walbecker asperge
Aspergetelers in de omgeving van het Duitse Walbeck, net over de grens met Limburg, krijgen Europese bescherming voor hun streekproduct. Dat heeft de Europese Commissie vandaag bekend gemaakt.
De benaming Walbecker Spargel is nu door Brussel officieel geplaatst op de lijst van producten met beschermde geografische herkomst. Daardoor is het telers uit andere gebieden verboden hun asperges onder deze naam aan te bieden.
Coöperatie
De aspergetelers in Walbeck hebben zich verenigd in een coöperatie. De achttien ondernemers telen gezamenlijk zo´n 150 hectare asperges in een gebied tegen de Limburgse grens, enkele kilometers van Arcen en Lottum.
Een deel van de Walbecker Spargel wordt vermarkt via veiling Landgard, maar er zijn ook rechtstreeks contracten afgesloten met de supermarkten van Aldi en Edeka. Veel asperges van tweede kwaliteit worden via huisverkoop afgezet.
Extra stimulans
Coöperatievoorzitter Franz Allofs is blij met de Europese erkenning. Na de introductie dit voorjaar van asperges in een speciale magnetronverpakking is het een extra stimulans voor zijn streekproduct.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %