LTO: reële eisen bij groter bouwblok
LTO Noord Gelderland vindt dat intensieve veehouders bij een groter bouwblok dan 1 of 1,5 hectare niet met eisen te maken moeten krijgen, waaraan ze niet kunnen voldoen.
LTO Noord Gelderland reageert hiermee op de omgevingsvisie van provincie Gelderland. Als de reconstructiezonering gehandhaafd blijft, dan wil de provincie de bouwblokken voor intensieve bedrijven flexibeler maken.
Deze ondernemers kunnen groeiruimte boven de 1, respectievelijk 1,5 hectare, verdienen. Ze moeten dan een extra prestatie leveren.
De extra’s op het gebied van dierenwelzijn en milieu (vaak ammoniak) zijn volgens LTO Noord Gelderland moeilijk verenigbaar. Ook is een prestatie op het onderdeel volksgezondheid ingewikkeld en onzeker.
‘De relatie tussen een veehouderijbedrijf en ziekterisico’s voor omwonenden is niet goed te leggen’, stelt LTO Noord Gelderland. ‘Ondernemers mogen niet met eisen worden opgezadeld, waaraan ze niet kunnen voldoen.’
Betrokken
LTO Noord Gelderland vraagt de provincie om een nadere uitwerking. ‘En wij willen hier nauw bij betrokken zijn.’
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %