Goede afloop afzetseizoen peen
Vooral door het koude voorjaar en daardoor oplopende prijzen vanaf april is het afzetseizoen van bewaarpeen uitstekend geëindigd.
'De laatste periode is de prijsvorming voor peen zonder meer goed geweest', vertelt Maas van de Heuvel van landbouwbeurs LNCN in Emmeloord. De slotnotering voor dit seizoen kwam vorige week uit op 30 tot 36 euro per 100 kilo.
Uitgaande van een kostprijs van 17 euro is het een redelijk tot goed jaar geweest voor peentelers, concludeert hij. 'Het seizoen begon met redelijke prijzen tijdens de oogst voor peen afland.'
Zuid-Europa
Met name in december en de periode rond de jaarwisseling zakte de prijs wat weg. Het herstel kwam toen bleek dat de eerste nieuwe peen uit Zuid-Europa veel later op de markt zou komen. Vanaf april stegen de notering tot boven 30 euro.
'Een koud voorjaar heeft vaak een dubbel positief effect op de peenmarkt', vertelt Van de Heuvel. 'Aan de ene kant is het langer wachten op de nieuwe oogst en verder stijgt de consumptie van peen bij lage temperaturen.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (BV) #692392
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (RL) #691988
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Tractor 6R 175 (LH) #693684
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag27° / 10°5 %
-
Vrijdag31° / 15°20 %
-
Zaterdag27° / 17°55 %