BAI: weinig richting termijnmarkt
Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) typeert de notering van het contract voor april 2014 op de aardappeltermijnmarkt als richtingloos.
De notering liep begin vorige week snel op tot boven 17 euro per 100 kilo vanwege berichten over het verlies aan hectares in Duitsland door de wateroverlast.
Later in de week zakte de termijnmarkt terug. Het laagste niveau van 15,70 euro werd afgelopen vrijdag bereikt. De slotnotering kwam uit op 16 euro.
Grilligheid
De verwachting is dat het aardappelareaal in Nederland, België, Frankrijk, Duitsland en Groot-Brittannië het komend seizoen iets zal uitbreiden ten opzichte van 2012. De grilligheid van het komende groeiseizoen zal bepalend voor de richting van de termijnmarkt.
De mate van spanning loopt op tot het moment dat de aardappelen veilig in de bewaring liggen. BAI gaat ervan uit dat in een normaal groeiseizoen een niveau van 17 euro op de termijnmarkt voldoende is om de teeltkosten af te dekken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6120M trekker (REU) #779851
Gebruikt, € 89.500
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

John Deere 6215R trekker (AKK) #30354
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Maandag13° / 2°0 %
-
Dinsdag14° / 4°20 %
-
Woensdag8° / 4°70 %















