Nederlandse kip kan concurreren met rest
De Nederlandse kostprijs voor het houden en slachten van vleeskuikens is vergelijkbaar met Duitsland, maar lager dan in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
In vergelijking met concurrent Polen is de kostprijs hoger. Om concurrerend te blijven, zal het Nederlandse product zich moeten onderscheiden op basis van een meer duurzame productie met een hoger niveau van dierenwelzijn en voedselveiligheid.
Dat blijkt uit LEI Wageningen UR-onderzoek naar de concurrentiekracht van de Nederlandse pluimveevleessector in opdracht van het ministerie van Economische Zaken en Productschap Pluimvee en Eieren.
Kuikenvlees
Kuikenvlees wordt voor meer dan de helft geëxporteerd, waarbij Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk de belangrijkste bestemmingen zijn.
De Nederlandse pluimveevleesketen kent een lagere voerprijs, goede technische resultaten in de primaire sector en een efficiënte ketenorganisatie van de slachterijen die retailmarkten goed weet te bedienen, concluderen de onderzoekers.
Mestafzetkosten
Ongunstig zijn de mestafzetkosten en de hogere energiekosten (energiebelasting). De vergelijking is gemaakt voor het gangbare kuikenvlees.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 280FC
Gebruikt, € 3.950
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, € 9.750
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (AKK) #777846
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (MOL) #692400
Gebruikt, € 89.700
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag21° / 11°5 %
-
Woensdag20° / 10°20 %
-
Donderdag14° / 9°85 %













