'Eten in 2050? Landbouw moet efficiënter'
Om de wereldbevolking in 2050 te kunnen voeden, zal de voedselproductie efficiënter moeten. Maar er moeten ook nieuwe voedselbronnen worden aangeboord, zegt Martin Scholten van Wagingen UR.
Scholten sprak vandaag tijden het symposium We’ll2013.com, dat als vraagstuk heeft hoe de wereldbevolking in 2050 kan worden gevoed.
Om dit te kunnen, is ongeveer een halvering van de ecologische footprint nodig en een verdubbeling van de productie. In 2050 is er vraag naar 845 miljoen ton zuivel, 435 miljoen ton vlees en 1.500 miljoen ton veevoer.
Denktank
Omdat er niet genoeg goede landbouwgrond is, zal de landbouw moeten moderniseren. Volgens Scholten is er een denktank nodig om deze uitdaging aan te kunnen.
In West-Europa wordt volgens hem doorgaans efficiënt geproduceerd. Voor de productie van een kilo rundvlees is in Nederland 32 vierkante meter nodig, gaf hij als voorbeeld. In Brazilië vraagt dat 437 vierkante meter.
Precisielandbouw
Precisielandbouw is een goed middel om de carbon footprint van landbouwproducten omlaag te halen, weet Scholten.
Insecten zijn een nieuwe voedingsbron voor mensen en vee, zegt de WUR-man.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 220 trekker (OLD) #693695
Gebruikt, € 169.500
-

John Deere 6155R trekker (ZUI) #64697
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6150M 40KM AQ+ (SMI) #705011
Gebruikt, € 42.000
-

JOHN DEERE Z740R ZEROTURN 54" (LIE) #778426
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %













