Hogescholen samen in stadslandbouw
Om praktijkgericht onderzoek te ontwikkelen op het gebied van stedelijk voedsel en groen slaan vijf hogescholen de handen ineen. Dat zijn CAH Vilentum, HAS hogeschool, Hogeschool InHolland, VHL en Hogeschool van Amsterdam.
Stadslandbouw en stedelijk voedsel staan momenteel in de schijnwerpers, geven de hogescholen aan. Mondiaal speelt ook de vraag hoe de groeiende metropolen van voldoende en veilig voedsel zijn te voorzien.
Tegelijk is er nog heel veel onontgonnen terrein, stelt het vijftal. Elke dag rijzen er nieuwe vragen rondom onder meer ketenontwikkeling, innovatieve bedrijvigheid, cross-sectorale samenwerking en de kwaliteit van stadsgroenten.
Vragen en onzekerheden
De bewustwording over de impact van deze stadslandbouw roept veel vragen en onzekerheden op. De missie van de hogescholen, verenigd in ‘Urban Food en Green’ , is samenwerking tussen de deelnemende lectoraten bevorderen.
Dat gebeurt door middel van praktijkgericht onderzoek en onderwijs.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6155R (STE) #59803
Gebruikt, € 72.000
-

John Deere 6130R trekker (HAE) #64686
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 V 3+1 N 100 (AKK) #776453
Gebruikt, € 14.800
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°10 %
-
Dinsdag22° / 12°10 %












