Brits Lagerhuis wil verbod op neonicotinoïden
Alle partijen in het Britse Lagerhuis hebben afgelopen week besloten dat per 1 januari 2014 imidacloprid, clothianidine en thiamethoxam verboden worden op in voor bijen aantrekkelijke gewassen.
Het besluit volgde op een parlementaire enquête over mogelijke misstanden bij de toelating van neonicotinoïden voor de bestrijding van insecten.
Naast het tijdelijke verbod voor professioneel gebruik vindt het Lagerhuis dat de toelatingen voor particulieren per direct moeten worden ingetrokken. Verder moet de Britse regering zich in Brussel inzetten voor een Europees verbod op de genoemde middelen.
Langdurige ondervraagd
In het parlementaire onderzoek zijn onder meer wetenschappers en vertegenwoordigers van de chemische industrie langdurig ondervraagd.
Het uiteindelijke rapport meldt grote zorg over de nadelige gevolgen van grootschalig gebruik van neonicotinoïden op de gezondheid van honingbijen en andere bestuivende insecten.
Veldstudies
De onderzoekers concluderen dat veel mis is met de toelatingen.Daarbij wordt onvoldoende waarde gehecht aan eerdere veldstudies waaruit blijkt dat imidacloprid bij normaal gebruik zeer schadelijk is voor hommels.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (REU) #777371
Gebruikt, € 3.395
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (MID) #692207
Gebruikt, € 10.891
-

John Deere 6210R trekker (ZUI) #501512
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %














