Flinke prijssprong Belgische aardappels
In een week tijd heeft de Belgische aardappelmarkt een flinke prijssprong doorgemaakt. De notering van Belgapom voor Bintje steeg gisteren met 2,50 euro tot 20 euro per 100 kilo.

De stemming op aardappelmarkt in België is volgens Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) in korte tijd omgebogen van flauw naar vast.
Tot afgelopen week overheerste de berichtgeving dat verwerkers weinig interesse hadden. Nu lijkt er toch meer spanning op de markt te komen vanwege de aanhoudende vraag uit Engeland en Zuid-Europa en door het verlate voorjaar.
Voorraad beperkt
De voorraad aardappelen in België, Nederland, Duitsland en Frankrijk is beperkt. BAI voorspelt een spannende eindfase van het afzetseizoen voor oogst 2012.
Voor Fontane en Challenger noteerde Belgapom gisteren 22 euro per 100 kilo. Volgens berichtgeving wordt voor goede fritesgeschikte aardappelen voor levering in april met eindbestemming Engeland inmiddels 25 euro per 100 kilo geboden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (LIE) #692969
Gebruikt, € 8.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MOL) #692688
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HIL) #692301
Gebruikt, € 3.950
-
Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Donderdag21° / 15°80 %
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag19° / 13°85 %