Ezel en buffel in 'rundvlees' Zuid-Afrika
In Zuid-Afrikaanse vleesproducten, die volgens de verpakking waren gemaakt van puur rundvlees, vonden onderzoekers sporen van onder meer ezel, waterbuffel en geit.
Verder werd ook kip of varken in het vlees aangetroffen, meldt de NOS. Medewerkers van de universiteit in Stellenbosch onderzochten 139 monsters voor ze tot die conclusie kwamen.
Het waren onder meer worstjes, burgers en pasteitjes. In 99 van deze monsters, een kleine 70 procent van het totaal, werden ingrediënten gevonden die niet op de verpakking stonden.
Uit de schappen
De resultaten van het onderzoek komen op het moment dat er in Europa een schandaal rond paardenvlees is.
Supermarkten in diverse landen hebben producten uit de schappen gehaald waarin paardenvlees zat, terwijl er rundvlees op de verpakking staat.
Geschikt voor consumptie
Het vlees van een ezel, waterbuffel of geit is overigens, net als paardenvlees, geschikt voor menselijke consumptie. Er is geen gevaar voor de gezondheid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Former 10065 Pro middenafleg hark
2023, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HAE) #781577
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6150M 40KM AQ+ (SMI) #705011
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (MOL) #781529
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %
















