'Verbied Roemeens vlees op EU-markt'
Het Europees voedsel- en veterinair Bureau FVO moet Roemenië een rode kaart geven voor de verkoop van vlees op de markt van de Europese Unie (EU).
Dat stelt de Belgische senator Nele Lijnen, die alle vlees uit Roemenië wil verbieden. Zij twijfelt aan de voedselveiligheid en kwaliteit van Roemeens vlees.
BSE
De politica wijst onder meer op een FVO-evaluatie uit 2011 over de toepassing door Roemenië van de Europese regelgeving omtrent de controle op BSE.
De evaluatie stelt volgens haar vast dat er, voor de runderen die worden gehouden op kleinere boerderijen, geen maatregelen zijn voor het verzamelen van hersenen en specifiek risicomateriaal zoals beenmerg.
‘Meer concreet houdt dit in dat 80 procent van de runderen in Roemenië niet kan worden gecontroleerd op besmetting met BSE', vertelt de Open Vld-senatrice tegen het Vlaamse persbureau Belga.
Varkenspest
Ook de controle naar de aanwezigheid van varkenspest bij de verwerking van wilde zwijnen en varkens faalt volgens haar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 175 trekker (MID) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6630 (HEN) #707970
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %















