'Verbied Roemeens vlees op EU-markt'
Het Europees voedsel- en veterinair Bureau FVO moet Roemenië een rode kaart geven voor de verkoop van vlees op de markt van de Europese Unie (EU).

Dat stelt de Belgische senator Nele Lijnen, die alle vlees uit Roemenië wil verbieden. Zij twijfelt aan de voedselveiligheid en kwaliteit van Roemeens vlees.
BSE
De politica wijst onder meer op een FVO-evaluatie uit 2011 over de toepassing door Roemenië van de Europese regelgeving omtrent de controle op BSE.
De evaluatie stelt volgens haar vast dat er, voor de runderen die worden gehouden op kleinere boerderijen, geen maatregelen zijn voor het verzamelen van hersenen en specifiek risicomateriaal zoals beenmerg.
‘Meer concreet houdt dit in dat 80 procent van de runderen in Roemenië niet kan worden gecontroleerd op besmetting met BSE', vertelt de Open Vld-senatrice tegen het Vlaamse persbureau Belga.
Varkenspest
Ook de controle naar de aanwezigheid van varkenspest bij de verwerking van wilde zwijnen en varkens faalt volgens haar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Niemeyer Ploeg Alphatop 50 wentelploeg (RL) #693315
Gebruikt, € 5.500
-
Pottinger schudder HIT 10.11T
2013, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (LH) #433240
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (WD) #275423
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %