Uienkartel testcase voor NMa
Bij de kartelvorming van uienbedrijven die eerstejaars plantuien telen, legt de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) voor het eerst een boete op die gebaseerd is op de Europese omzet van de bedrijven.
Een NMa-woordvoerder erkent dat de zaak tegen de zeven Nederlandse uienbedrijven uniek is. De bedrijven krijgen vanwege verboden kartelafspraken een boete opgelegd van 4 miljoen euro.
Kees Schillemans van kantoor Allen & Overy in Amsterdam vertegenwoordigt als advocaat vier van de zeven betrokken uienbedrijven. Hij is in hoge mate verbaasd over de wijze waarop de boete is vastgesteld.
Geen officiële beleidsregel
'De NMa lijkt deze zaak te beschouwen als testcase', zegt Schillemans.
'Wij menen dat de autoriteit alleen gerechtigd is om uit te gaan van de Nederlandse omzet. Mocht dat anders zijn dan is dat nooit kenbaar gemaakt via een officiële beleidsregel.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.410
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (MID) #692207
Gebruikt, € 10.891
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Karat 10-300 cultivator (ZAN) #75861
Gebruikt, € 14.959
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zondag12° / 8°80 %
-
Maandag12° / 7°70 %
-
Dinsdag14° / 7°50 %















