Schenk: ganzenprobleem niet afschuiven
Het ganzenprobleem moet niet worden afgeschoven op de terreinbeherende organisaties die hun hekken nog niet openen voor de jacht. Dat vindt LTO Noord-voorzitter Siem Jan Schenk.
Schenk riep gisteravond de Groningse afdelingsbestuurders in Midwolda op om samen met de terreinbeherende organisaties als Natuurmonumenten met 'het G7-akkoord onder de arm' naar het provinciehuis van Groningen te gaan.
'Ook deze organisaties hebben het akkoord ondertekend. Hiermee geven ze aan dat ze jagers toestaan op hun terreinen', benadrukte de LTO Noord-voorzitter. Bovendien vinden de terreinbeherende organisaties de hoeveelheid ganzen in hun natuurgebieden niet acceptabel, stipte Schenk aan.
Winst
Dat er meer partijen verantwoordelijk zijn voor het akkoord noemt de LTO Noord-voorzitter juist winst. 'Anders loop je tegen meer weerstanden aan. We moeten nu aan de slag. De discussie heeft te lang geduurd.’
Portefeuillehouder flora en flauna Groningen Alma den Hertog zei nog geen geluid vanuit de provincie gehoord te hebben over de invulling van het akkoord. 'Het is van het allergrootste plan dat er concrete plannen op provinciaal niveau komen, binnen de kaders van het akkoord.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
International 1486
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Vrijdag23° / 15°5 %
-
Zaterdag25° / 15°0 %
-
Zondag28° / 16°5 %