NMV en NAV: ganzenakkoord werkt niet
Het akkoord dat is ondertekend door de G7 en de provincies is niet voldoende om de ganzenschade terug te brengen. Dat stellen de Nederlandse Melkveehouders Vakbond (NMV), de Nederlandse Akkerbouw Vakbond (NAV) en de jagersverenigingen KNJV en NOJG in een brief aan staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken.
De vier partijen zijn het eens met doel om het aantal ganzen terug te brengen naar het niveau van 2005. Maar de middelen en de schadevergoedingen die in het G7-akkoord zijn afgesproken, zijn te beperkt om dat doel te bereiken, stellen zij.
Schadevergoeding
De boerenbelangenverengingen NMV en NAV willen een realistische schadevergoeding voor bedrijven met percelen die in de rustgebieden liggen. De grond zou daar minder waard worden en de pachtprijs zakken.
Meer middelen
De jagers willen ook buiten de nu ingestelde rustperiode kunnen jagen en meer middelen voor de jacht ter beschikking hebben. 'Alleen dan maken we een kans om het aantal ganzen naar het gewenste aantal te verminderen.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Tractor 6215R (LH) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (LH) #692668
Gebruikt, € 3.950
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag29° / 19°55 %
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag22° / 12°10 %